Положення в Україні, що набуло чинності з 1 жовтня 2023 року, зобов'язує жінок віком від 18 до 60 років із медичною або фармацевтичною освітою стати на військову службу.

Цей захід спрямований на забезпечення готовності медичної системи, забезпечуючи наявність чіткої бази даних медичних працівників, яких можна мобілізувати у разі потреби у кризовій ситуації, як повідомляє «znaj.ua», посилаючись на керівника Кременчуцького районного ТЦК та СП.

Процес реєстрації включає проходження військово-лікарської комісії з метою оцінки придатності до військової служби, але основна мета – підготувати цих жінок як потенційних медичних працівників до військової служби у разі надзвичайних ситуацій.

Ця вимога не є мобілізацією всіх зареєстрованих жінок, оскільки вона має в основному профілактичний та інформаційний характер. Воно допомагає державі відстежувати наявних медичних працівників, гарантуючи їхнє швидке розгортання у разі потреби.

Мобілізація жінок
Мобілізація жінок

Жінки, які не пройшли реєстрацію на військовий облік протягом 60 днів з моменту набрання чинності законом, можуть бути оштрафовані на суму від 17 000 до 25 500 гривень.

Однак це правило поширюється лише на тих, хто має відповідну медичну освіту, яка відповідає військово-обліковим спеціальностям, і ще не має чинного документа про військовий облік.

Жінки, які не мають медичної освіти або чия кваліфікація не відповідає військово-обліковій спеціальності, не зобов'язані робити цю процедуру реєстрації.

Процес реєстрації є добровільним у тому сенсі, що жінки не призиваються автоматично; будь-яка подальша участь у військовій службі ґрунтуватиметься на їхній згоді.

Читайте також:

ТЦК беруть на абордаж натовпи жінок та чоловіків: що підготувала мобілізація та звідки хаос

Як ТЦК "виловлюють" українців: кого шукатимуть насамперед і як змінюється мобілізація

Розформування ТЦК та їх мобілізація: влада планує створити 10 бригад замість "бусифікації"