З початку війни мільйони українців шукали притулку у європейських країнах, причому найбільшу кількість біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія. Однак з'явилася нова тенденція — українці наразі масово покидають Польщу, обираючи інші напрямки, як повідомляє "inpoland".
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗа останніми даними Євростату, спостерігається значний сплеск числа українців, які переїжджають із Польщі до Німеччини. Станом на кінець 2024 року Німеччина офіційно стала основним місцем призначення для українських біженців до ЄС, обігнавши Польщу більш як на 150 000 осіб.
Як відомо, зараз у Німеччині проживає 1,14 мільйона українців, які перебувають під тимчасовим захистом, що становить 27,2% усіх біженців у ЄС.
Проте кількість українських біженців у Польщі скоротилася до 983 880 у порівнянні з більш ніж 1,3 мільйона у 2022 році.
Також Чехія наразі приймає 379 тисяч українців, що робить її третім за величиною напрямком.
Ця міграційна тенденція наголошує на ширшому зрушенні — багато українців переїжджають із Центральної та Східної Європи до країн Західної та Південної Європи у пошуках кращих умов життя.
Чому українці обирають Німеччину, а чи не Польщу?
Німеччина пропонує значно більш високу заробітну плату та кращі можливості працевлаштування, що робить її привабливим варіантом для довгострокового проживання.
Крім цього, багато біженців надають пріоритет високоякісної медичної допомоги, яку Німеччина надає на вищому рівні порівняно з Польщею.
Також щедрі програми соціального забезпечення Німеччини включають найкращу фінансову допомогу, підтримку житла та сімейну допомогу.
Ще на цю хвилю міграції вплинули зміни у політиці Польщі, такі як коригування соціальних програм, політики в галузі освіти та економічних умов.
Як зазначається, переміщення біженців з Польщі до Німеччини ставить важливі завдання перед європейськими урядами. Країнам необхідно переосмислити довгострокові стратегії інтеграції, забезпечити стійку підтримку переміщеним українцям та вирішити економічні проблеми, пов'язані зі зміною міграційних схем.
Очікується, що ця тенденція збережеться у 2025 році, змінивши ландшафт допомоги біженцям та їх розселення по всій Європі.
Нагадаємо, Європа відвертається від українців? Тепер виїхати за кордон набагато складніше
Раніше «hyser» повідомляв, мобілізація буде роками? Навіть коли закінчиться воєнний стан в Україні – кордон не відкриють
Як повідомляв «hyser», от і все: тепер навіть дітей не випустять за кордон