Тривалий період холодів, що розпочався на початку лютого, призвів до різкого зростання споживання електроенергії. Раніше енергосистема України мала достатні резерви, щоб не вводити відключення світла і легко справлятися з коливаннями температури. Однак нинішня ситуація суттєво відрізняється, як попереджає Укренерго.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВнаслідок масштабних російських атак значна частина енергетичної інфраструктури країни була пошкоджена. Поки тривають ремонтні роботи, швидке та комплексне відновлення всіх постраждалих об'єктів залишається складним завданням.
У відповідь на холод багато домогосподарств активно використовують електрообігрівачі, системи підігріву підлоги та такі прилади, як чайники, бойлери та кондиціонери для обігріву. Коли кілька потужних пристроїв працюють одночасно в години пік, це створює надмірне навантаження на мережу.
Також попит на електроенергію значно змінюється протягом дня, при цьому найбільше споживання припадає на ранок та вечір. Цю картину часто ілюструють за допомогою відомого графіка, де списи, що нагадують котячі вуха, являють собою ці критичні періоди навантаження.
Щоб запобігти вимушеним обмеженням на електроенергію, рекомендується виробити звички енергозбереження:
Уникайте одночасного використання кількох енергоємних приладів у годинник пік. Замість того, щоб використовувати плиту, чайник та обігрівач одночасно, використовуйте їх по черзі.
По можливості переносіть енергоємні дії на пізні нічні години або періоди непікового навантаження (після 11:00 та після 21:00).
Вимикайте пристрої, що не використовуються, оскільки вони продовжують споживати електроенергію навіть у режимі очікування.
Під час використання електричного чайника нагрівайте лише необхідну кількість води, щоб мінімізувати відходи.
Вибирайте енергозберігаючі лампочки та побутові прилади з високим класом енергоефективності, щоб знизити рахунки за електроенергію та знизити загальне навантаження на енергосистему.
Вимикайте непотрібні світильники і слідкуйте за тим, щоб кімнати не освітлювалися, коли в них немає людей.
Дотримання цих найпростіших, але ефективних заходів може мати помітне значення. Навіть незначні зміни у повсякденному житті допоможуть стабілізувати електромережу та допоможуть усім споживачам більш гладко пережити зимовий сезон.
Нагадаємо, відключення світла 14 лютого: День святого Валентина буде у темряві? Укренерго насторожило
Раніше «hyser» повідомляв, снігова буря, крижані дощі та шквали накриють Україну: погода на вихідні буде дуже небезпечною
Як повідомляв «hyser», дикі відключення світла повернуться з новою силою: до чого готуватися вже зараз