В інтерв'ю журналістам Times of Ukraine народний депутат Юлія Яцик розповіла, що нібито можуть бути плани подати законопроект до українського парламенту, спрямованого на зниження призовного віку.

Однак вона наголосила, що на терміни подання законопроекту можуть вплинути зовнішні чинники, зокрема, тиск з боку США.

Яцик пояснила, що значна частина працівників правоохоронних органів — близько 50% — нині перебуває в резерві, готових бути призваними у разі потреби. Ці співробітники, які пройшли бойову підготовку, можуть бути мобілізовані без зниження призовного віку. Проте вона спростувала твердження про те, що ці люди активно воюють на передовій.

«Те, що вони на фронті виконують багато завдань — неправда: я була і на Покровському напрямку, і в Мирнограді. Поліцейських там 0, ну можливо, одна сота», — сказала Яцик.

ЗСУ
ЗСУ

Вона додала, що багато резервістів наразі не задіяні у бойових діях, незважаючи на те, що перебувають у стані готовності.

Законопроект, що пропонує зниження призовного віку, розглядається як відповідь на побоювання, що зберігаються, з приводу наявності підготовлених кадрів для військової служби. Обговорення викликало дебати в українському суспільстві, деякі з яких виступають за цю політику як необхідний захід для оборони країни, тоді як інші стурбовані соціальними та психологічними наслідками такого кроку.

Яцик наголосила, що рішення про ухвалення законодавства багато в чому залежатиме від політичного клімату, включаючи зовнішні впливи.

"Коли — це буде залежати від США і їхнього тиску", - заявила вона.

Нагадаємо, всі до 60 років потраплять "під приціл" мобілізації: навіть 17-річні за кордоном ТЦК уже готуються

Раніше hyser повідомляв, різке анулювання броні та миттєва мобілізація: юрист насторожив українців

Як повідомляв «hyser», раптове скасування ВЛК та нова мобілізація: Кабмін ухвалив революційні зміни